Smart Optics logo. BruxZir logo.

Roland DWX-50

ROLAND DWX-50 – innowacyjna i sprawdzona wielokrotnie na całym świecie 5-osiowa frezarka do komfortowego, precyzyjnego frezowania po niezrównanie niskiej cenie.

Niskie koszty inwestycyjne i eksploatacyjne, szeroki zakres zastosowań protetycznych, krótki czas produkcji, wysokie bezpieczeństwo procesowe, trwałość oraz łatwa i wygodna obsługa to najważniejsze atrybuty frezarki DWX-50.

Kompaktowa konstrukcja frezarki DWX-50 łączy 5-osiową, symultaniczną obróbkę z pięciokrotnym automatycznym zmieniaczem narzędzi i automatycznym pomiarem długości narzędzi, oferując w ten sposób zaawansowane funkcje po niezwykle niskiej cenie. Zaprojektowana specjalnie dla laboratoriów protetycznych i protetyków, przyjazna dla użytkownika DWX-50, umożliwia czystą i spokojną eksploatację oraz wysokiej jakości produkcję kompleksowych łączników, podbudów do mostów i koron, pełnoanatomicznych mostów i koron z tlenku cyrkonu, tworzyw sztucznych (PMMA) i wosku. DWX-50 jest wyposażona w zintegrowany system nadmuchu i odpylania, gwarantując w ten sposób ochronę wszystkich ruchomych części i czyste, bezpieczne stanowisko pracy.

DWX-50 posiada system diagnostyczny, informujący operatora o stanie maszyny. Zaprojektowana w otwartej technologii, DWX-50 obsługuje szeroką gamę oprogramowania CAD/CAM oraz narzędzi standardu przemysłowego, umożliwiając w ten sposób korzystny zakup podzespołów i narzędzi do produkcji prac protetycznych. Silniki skokowe do napędu osi i bezszczotkowy silnik prądu stałego do napędu wrzeciona zapewniają długą żywotność i niskie koszty eksploatacji. Integracja frezarki DWX-50 z wszystkimi istniejącymi, otwartymi systemami CAD jest bezproblemowa.

 

Charakterystyka DWX-50

 

  • 5-osiowa symultaniczna obróbka Zdolna do 5-osiowej symultanicznej obróbki DWX-50 wspiera wykonanie wysokojakościowych uzupełnień po niskich cenach. Frezarka DWX-50 została tak skonstruowana, aby frezowanie odbywało się w osiach X-, Y- i Z-, bloczki i krążki mogły się obracać o 360° w obydwu kierunkach, a frezowane materiały mogły być pochylone pod kątem do 20°, umożliwiając w ten sposób profesjonalną obróbkę złożonych prac z podcieniami.
  • 5-krotny magazyn narzędzi z automatyczną zmianą 5-krotny magazyn narzędzi z automatyczną zmianą (ATC) oraz z czujnikiem pomiaru długości narzędzia, umożliwia zastosowanie kilku narzędzi przy jednej pracy, a tym samym bezosobową obróbkę całego bloczka/krążka.
  • Łatwy w obsłudze panel wirtualny DWX-50 posiada Rolands Virtual Maschine Panel lub krótko Vpanel - wirtualny panel obsługi. Służy on jako główny panel obsługi frezarki DWX-50 i umożliwia użytkownikowi automatyczne ustawienie urządzenia mocującego materiał oraz ustawienie punktów zerowych maszyny przez komputer. Za pomocą VPanela możliwy jest dostęp do licznika godzin pracy nadzorującego czas pracy maszyny, potrzebny np. do rozliczeń czasu pracy maszyny lub do serwisowania.
  • Otwarta architektura z łatwą integracją DWX-50 jest frezarką, która może być stosowana w różnych zestawach systemu. Przez wspieranie otwartej architektury interfejsu, kompaktowa frezarka DWX-50 może być zintegrowana z powszechnie znanymi 3D-skanerami, oprogramowaniami CAD/CAM oraz z wydajnymi komputerami. W ten sposób powstaje ekonomiczne i pracujące cyfrowo kompletne rozwiązanie zgodne ze standardem przemysłowym.

 

Specyfikacja frezarki DWX-50

 

- Prędkość robocza oś X oraz Y 6-3.600 mm/min. oś Z 6-1.800 mm/min.

- Prędkość obrotowa wrzeciona 6.000 – 30.000 obr/min.

- Ilość narzędzi w magazynie 5

- Stosowane narzędzia chwyt narzędzia 4 mm, długość narzędzia 40-55 mm

- Wymagane sprężone powietrze 0,2 – 1,0 Mpa

- Interfejs USB 1 (zgodnie ze specyfikacją USB Revision 1.1)

- Zasilanie 200 – 240 V ± 10%, 50/60 Hz

- Pobór mocy ok. 275 W

- Poziom hałasu podczas pracy 70 dB (A) w stanie gotowości 45 dB (A)

- Warunki otoczenia  - Temperatura: 5-40°C, względna wilgotność powietrza: 35 – 80% (bez kondensacji), zapylenie otoczenia: 2 (według specyfikacji IEC 60664-1)

- Wymiary zewnętrzne szerokość x głębokość x wysokość 656 x 656 x 557 mm